Найгірше те, що вони не жартують. Є багато людей, які чесно вірять у це.
Це правда? Чи є веганська дієта дорожчою, ніж такої, що ні? На чому ґрунтується це переконання? Чи можемо ми порівняти один спосіб харчування та інший і побачити, скільки коштує кожен з них?
Порівнювати м’ясо з яблуками не має особливого сенсу, оскільки всі вегетаріанці, вегани та невегетаріанці повинні (або повинні) їсти яблука однаково, крім решти фруктів та овочів. Ці дві групи продуктів харчування повинні складати 50% від обсягу нашої дієти після досягнення дворічного віку, незалежно від нашого раціону. Ще одна чверть продуктів у нашому раціоні повинна надходити з цільнозернових злаків, а остання чверть - це та, яка включає продукти, які забезпечують переважно (але не тільки) білок. Саме в цій їдальні змінюється раціон деяких людей та інших:
Таким чином, якщо ми хочемо провести адекватне порівняння того, наскільки дорога одна модель харчування порівнюється з іншою, нам слід порівнювати продукти останньої групи.
Ви можете побачити це порівняння нижче. Щоб бути абсолютно точним, порівняння базується на тому, що нам коштує грам білка залежно від їжі, з якої він надходить. Кожен може перевірити ці дані на собі за допомогою простого калькулятора, запитуючи про ціни на їжу та з’ясувавши їх вміст у білках. Щоб зробити порівняння справедливим, я відібрав продукти харчування приватних торгових марок із чотирьох іспанських супермаркетів, які можна знайти у більшості міст: Меркадона, Карфур, Алді та Лідл. Тому вони є еквівалентними продуктами один одному, кожен у своїй категорії. Лише два продукти є органічними (тофу та сейтан), оскільки збігається, що вони пропонуються тими супермаркетами як біла етикетка. Поживний склад харчових продуктів, наведених тут, отримано з контейнера та/або з бази даних про харчові продукти Міністерства сільського господарства США.
Зелені лінії відповідають продуктам рослинного походження, багатих білком (бобові та їх похідні, горіхи та насіння), а червоні лінії - тваринам (м’ясо, риба, яйця, молочні продукти).
Це порівняння враховує лише ціну, яку ми, як споживачі, платимо в супермаркеті. Тут не враховуються виробничі витрати, субсидії та, звичайно, екологічні витрати. Це дало б ще одну розмову. Ця таблиця просто намагається показати, що якщо ви хочете покрити свої потреби в білках якнайдешевшим способом для своєї кишені, немає сумнівів: бажано їсти бобові в будь-якій з їх форм.