Пані Вільмос Елес, менеджер магазину "Натура", сказала, що з її досвіду багато людей з харчовою алергією також купують у перший період багато продуктів, які їм насправді не потрібні. Частково це пов’язано з тим, що амбулаторії не отримують допомоги чи вказівок щодо правильного харчування. А пізніше вони платять за комфорт: вони дотримуються вже зібраних або готових виробів, маючи можливість виробляти те саме вдома з меншої кількості. Тому варто звернутися за допомогою до спеціалізованих магазинів: це вже може значно зменшити витрати.
Шматок булочки за 250 форинтів, порожня основа для піци на 1400 форинтів, 20 декаграм сиру на 1200 форинтів, літр молока на тисячу або просто три смужки неаполітанського шоколаду на 1100 - це, звичайно, досить складно для людей з різними харчова алергія для економії грошей. Ті, хто хоче придбати спеціальні товари, мають неймовірні ціни, і хоча вибір зростає, на ногах повинні бути люди, які зможуть перемогти в цьому з оплатою.
В Емілії Фебер два роки тому лікар виявив, що вона чутлива до глютену. У третьої дівчини болить живіт, навіть якщо вона їсть продукт, що не містить глютену, але його також виготовили на переробному заводі, тому її сім'я дуже серйозно ставиться до її дієти.
- У школі їм давали б спеціальний обід за 12 тисяч форинтів на місяць, тож ми вирішили, що я волів би готувати для нього щодня. Це не дешевше рішення, але принаймні ви точно отримаєте те, що вам подобається, сказала Тімеа Фебертне Фюлёп. Мати намагається робити їжу схожою на те, що щодня їдять у їдальні однолітки її доньки, тож і серед дітей не заздрить. Однак, крім усього цього багато додаткової роботи, це ще й великі витрати для сім'ї.
"Подвійна порція естрагону, наприклад, коштує майже 700 форинтів, і якщо я щось спечу, я можу купити кілограм хлібної крихти за 1700 форинтів", - сказала мати. Також вона випікає випічку для своєї дівчинки: навіть шматок хліба виходить із дешевшого хлібного борошна за 121 форинт. Правда, якби ви купили це готове, то ціна коштувала б удвічі дорожче. До речі, бувають випадки, коли не варто заморочуватися однією порцією, а їжа всієї родини готується зі спеціального борошна.
- Наприклад, якщо я рву вареники у супі на вихідних, звичайно, всі їдять безглютенове борошно. Чотири порції борошна коштують стільки ж, скільки цілий фунт звичайного борошна, сказала мати.
Timea сказала, крім високих витрат, найбільша проблема полягає в тому, що їм не вистачає безпосередності у своєму житті. «Нам не потрібно голодувати і заходити до магазину, щоб перекусити, або просто сидіти у ресторані на вихідних. Покупка також займає вдвічі більше часу, ніж інші, оскільки вам доводиться переглядати кожен компонент по одному. Плюс до всього, часто виявляється, що продукти не містять глютену, про що ніхто не міг би подумати. Наприклад, борошно посипають на підносі з розфасованим м’ясом, як і з ним роблять квашену капусту.
Timea не підрахувала, наскільки збільшились їхні витрати на їжу за останні два роки, але певно, що множник кратний. - Звичайно, це означає, що вони виплачують підвищений рівень сімейної допомоги, і до 10 років я отримую жест, навіть якщо працюю по 8 годин на день. Однак цього додаткового доходу може бути недостатньо навіть для придбання спеціальної сировини.